Jest już zwiastun filmu “Kler”

„Kler” to nowy film Wojciecha Smarzowskiego (“Wołyń”, “Drogówka”, “Dom zły”), opowiadający o polskim kościele katolickim. W rolach głównych występują Janusz Gajos, Robert Więckiewicz, Arkadiusz Jakubik i Jacek Braciak. “Kler” zostanie premierowo pokazany na konkursie głównym w czasie festiwalu filmowego w Gdyni, a do kin trafi 28 września.

“Kler” to obraz kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej “od strony zakrystii”, rzucający światło na tematy niewygodne, trudne, częstokroć przemilczane, ale też poruszające. Wszystko to ukazane przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce.

Po raz drugi pracowałem na planie z Wojtkiem Smarzowskim. W “Wołyniu” grałem agenta NKWD Bogdana. Tym razem wcieliłem się w rolę księdza Skiby. Na planie zdjęciowym spędziłem kilka dni.

Oto oficjalny zwiastun filmu, którego dystrybutorem jest Kino Świat. Film będzie można oglądać nie tylko w kinach, ale także na platformie Showmax.

Print Friendly, PDF & Email