“Kartka z powstania” w Warszawie na bezpłatnych pokazach

„Kartka z Powstania”, czyli pierwsze fabularyzowane widowisko historyczne zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) w Polsce, to przedsięwzięcie, w którym brałem udział. Od 1 sierpnia do 2 października będzie można bezpłatnie oglądać w Zamku Królewskim w Warszawie. Obowiązują zapisy.

“Kartka z Powstania” w reż. Tomasza Dobosza opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kpt. Władysława Sieroszewskiego “Sabały”, który wychodząc do Powstania, w sierpniu 1944, otrzymał od swojej córki kartkę z modlitwą. Wtedy jeszcze nie wiedział, że ta kartka wpłynie na jego dalsze losy.

Widowisko będzie można oglądać w godzinach otwarcia Zamku Królewskiego, czyli od wtorku do piątku w godzinach 11-18 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10-18.

“Kartka z Powstania” otrzymała m.in.: główną nagrodę na festiwalu Los Angeles Film Awards w kategorii Virtual Reality, Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dziedzinie Kultura Cyfrowa i nagrodę za najlepszy polski VR w kategorii Fabuła na 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia.

Widowisko zrealizowano w 2018 r. w związku z 74. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.

Za produkcję odpowiadają: Narodowe Centrum Kultury i VR Heroes. W rolach głównych występują: Mirosław Haniszewski (Kpt. Władysław Sieroszewski “Sabała”), Tomasz Ziętek (“Pestka”), Agata Różycka (“Zosia”), Tomasz Solich (“Hanys”), Zacharjasz Muszyński (“Żwawy”).

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE ZAPISÓW TUTAJ:

Print Friendly, PDF & Email